Živé vrbové stavby

 ploty, kopule, oblouky, zástěny, hrací tunely, zahradní domky

co jsou živé vrbové stavby?

Nejčastěji pro naše zákazníky tvoříme ploty a altánky, oblíbené jsou i tunely, labyrinty, týpí a iglú pro děti, které si často objednávají školky, školy nebo radnice na dětská hřiště. Umíme vytvořit i napodobeniny zvířat, předmětů nebo lidí.

Základem stavby jsou pruty z vrby košíkářské (Salix viminalis), které jsou ohebné, dobře se tvarují a snadno zakoření. Pěstujeme si je sami na vrbových plantážích, které máme v různých koutech republiky.

Živé vrbové stavby realizujeme během celého roku, ale práce s proutky se liší podle ročního období. Od prosince do března se dají sázet i předem nezakořeněné proutky, od května do října je nutné je napřed nechat zakořenit, sázet je do předem vykopané brázdy a denně zalévat. na jaře a na podzim. Než začneme se stavbou, je potřeba vybrat správné místo, připravit terén, srovnat ho a teprve potom můžeme sázet. Ke kořenům dáváme kompost a kolem stavby natahujeme mulčovací textilii, aby zeleň okolo nebránila uchycení proutků. Tkaninu můžete zasypat mulčovací kůrou nebo oblázky.

VÝHODY ŽIVÝCH VRBOVÝCH KONSTRUKCÍ

Ať už jde o altánek, nebo obyčejný plot, vrbové stavby jsou krásné po celý rok. Navíc poskytnou v létě vítané zastínění. A co se týče životnosti – počítejte, že vám vydrží aspoň 15 let.

Živé stavby potřebují péči, především častou zálivku. K tomu je ideální kapková závlaha. Kromě toho je potřeba dělat i prosvětlující a udržovací řezy, aby stavba neztratila svůj tvar.

GALERIE

et lacinia odio sem nec elit.

KONTAKT

 

+420 724 858 648

rech@vrbicky.net

Rozdrojovice 192, 664 34, ČESKÁ REPUBLIKA

Rádi vám vytvoříme vrbovou stavbu
dle vašeho přání